İLON Eczane Yönetim Sistemi Özellikleri


Son teknolojilerle donatılan Eczane Programı bütün ihtiyaçlarınızı karşılıyor.

Eczane Programı ve Otomasyonu

Personel Kasa Takibi ve Kasa Kapama

Eczane Programında Her personele ayrı kasa raporu alınabilir.
Personel, kasa tutarlarını görmeden kendi kasasını kapatabilir, kullanıcı ise reel kasa ile programı karşılaştırabilir.

Eczane Programı ve Otomasyonu

Fiyat ve Bilgilendirme Etiketleri Basımı

Eczane Programında Ürünlerinizin üzerine veya toptan satışlara vb yerlere istediğiniz yere etiket basabilirsiniz.

Eczane Programı ve Otomasyonu

Derinlik Miad Takibi

Eczane Programı’nınDerinlikli son kullanma takibi sayesinde, karekodlu olmayan ürünlere karekodlu miad etiketi basılarak, doğru miaddan ürün çıkışı sağlanabilir.

Eczane Programı ve Otomasyonu

Kârlılık Odaklı Ürün Önerme

Eczane Programı sayesinde Kârlılığı arttırmak için çapraz satış ürün önerileri girilebilir. Personelin satış esnasında bu uyarılara göre müşteriye yeni ürünler önerip satış cirosunu arttırması sağlanabilir.

Eczane Programı ve Otomasyonu

Borç Alacak Takipleri

Vadesi gelen ödeme, alacak ve emanetler ana menüden tek bir raporla görüntülenebilir, program açılışında uyarı olarak alınabilir, vadesi gelen alacaklar için müşterilere uyarı SMS’i gönderilebilir.

Eczane Programı ve Otomasyonu

Dövizli Çalışma

Ürünlerin döviz birim ve satış fiyatları görüntülenebilir, döviz tahsilatları girilebilir ve kasa kapama detaylarında döviz detayları raporlanabilir.

Eczane Programı ve Otomasyonu

MobilSatış

Tablet ve cep telefonuna stok aktarımı yapılabilir, ana bilgisayar kapalı olduğunda ürünlerin fiyatı bu cihazlardan görüntülenip satış yapılabilir ve sonra ana bilgisayara aktarılabilir.

Eczane Programı ve Otomasyonu

Stok Kontrol ve Sayım İşlemler

Eczane Programda raf ve depo olmak üzere 2 ayrı stok takibi yapılabilir. Stok sayımı klasik olarak sıfırlanarak yapılabileceği gibi raf raf stok sayılarak sayım fark raporları alınarak kontroller yapılabilir.

Eczane Programı ve Otomasyonu

Sipariş Planlama ve Planlamaya Göre Sipariş

Stokların hareket durumlarına, minimum, maksimum ve optimum değerlerine, stok bitimlerine göre otomatik sipariş listesi hazırlayabilir. Ayrıca geçmiş dönem satışlarına göre stok planlaması yapılabilir.

Eczane Programı ve Otomasyonu

Personel Performans Analizi ve Prim Hesapları

Kullanıcı; personellerin yapmış olduğu satışları raporlayabilir, yıllara ve aylara göre adet ve tutar bazında değişimleri görüntüleyebilir, personellerini; yapmış oldukları satışlardan ürün veya satış bazında prim vererek ödüllendirebilir.

Eczane Programı ve Otomasyonu

Anlık Bilgi Raporlama Sistemi

Tek bir ekranda güncel bulunan 20’nin üzerinde raporlama özeti ile anlık kasa durumu, reçete ve perakende hareketleri, alacak ve borçların durumu görüntülenebilir.

Eczane Programı ve Otomasyonu

İlaç Kullanım ve Tarif Etiketi

Reçete ve perakende satışlarda Vademecum Online tarif entegrasyonu ile farklı herhangi bir programa ihtiyaç duymadan hastalar için ilaç bilgilendirme ve kullanım etiketleri basılabilir.

Eczane Programı ve Otomasyonu

SGK Medikal Reçete Aktarımı

Medikal reçete bölümünden girilen reçeteler otomatik programa aktarılabilir, stok paket dönüşümleri ile hasta bezi vb. ürünlerin stokları kolaylıkla takip edilebilir.

Eczane Programı ve Otomasyonu

Özelleştirilmiş Medula Reçete Giriş Sayfası

SGK medula reçete sisteminin kullanıcı için özelleştirilmesiyle müşterilerin fazla bekletilmeden kullanıcıya en iyi kazancı sağlayarak ilacı vermesini sağlanır. Hasta daha önceki işlemlerinden oluşan borçlarına uyarı verilir, reçete tek tuşla basılıp kaydedilebilir.

Eczane Programı ve Otomasyonu

İlaç Bitim Takibi ve Analizleri

Eczane Programı hastaların ilaç bitimlerinin kolaylıkla takip edilmesi ve bitmesine yakın SMS ile hastanın bilgilendirilmesini sağlar. SGK medula reçete bilgilendirme fişlerinde ve dozaj etiketlerinde ilaçların bitim tarihleri yazdırılabilir.

Eczane Programı ve Otomasyonu

Renkli Reçete Sistemi ve E-Defter İşlemleri

Renkli reçete bölümünden girilen reçeteler otomatik programa aktarılabilir, hastanın elindeki renkli reçeteli ilaçlar TC kimlik numarasıyla görüntülenebilir, e-defterdeki miadı dolan ve arada olan ilaçlar programdan raporlanabilir, bu ürünlere ait its miad çıkış ve alım işlemleri yapılabilir.

Eczane Programı ve Otomasyonu

İTS Entegrasyonu

Eczane Programı yapılan alış ve satışlar anlık olarak its’ye bildirilebilir, its ürün doğrulama bölümü ile ürünlerin its durumları anlık görüntülenip its yönetim paneline otomatik geçiş yapabilir, ürün bazında kontrolleri yapılacak cari ve kasayı etkilemeden its alış ve satış bildirimleri yapılabilir.

Eczane Programı ve Otomasyonu

ÜTS Entegrasyonu

Yapılan alış ve satışların anlık olarak üts’ye bildirilebilir, üts ürün doğrulama bölümü ile ürünlerin üts durumları anlık görüntülenebilir, ürün bazında kontrolleri yapılacak cari ve kasayı etkilemeden üts alış ve satış bildirimleri yapılabilir.

Eczane Programı ve Otomasyonu

CRM Uygulamaları

Müşterilerin daha önce yapmış olduğu alışverişler listelenebilir, müşterilere önerilen ürünler takip edilebilir, müşterilere kart verilecek özel indirimler tanımlanabilir, alışverişlerden hediye çeki puanı harcamaları sağlanabilir. Kampanya dönemlerinde veya müşterilerin özel günlerinde SMS gönderimi yapılabilir.

Eczane Programı ve Otomasyonu

Özel Sigorta Reçete Aktarımları

Özel reçete girişi sayesinde reçeteler online olarak eczane programına işlenmektedir. Ayrıca yazar kasa poslara reçete tutarı ve hasta katılım payı tutarları sipariş olarak gönderilebilir, yazar kasa fişleri bastırılabilir, reçetelerin İTS bildirimleri kolaylıkla yapılabilir.

Eczane Programı ve Otomasyonu

Vademecum Online İlaç ve Bilgi Kaynağı Entegrasyonu

Eczane Programı farklı bir programa ihtiyaç duymadan doğru, güncel ilaç, sut ve etkileşim bilgilerine anında ulaşabilmeyi sağlar.

Eczane Programı ve Otomasyonu

Yazar Kasa Pos ve PcPos Entegrasyonları

Eczane Programı Diebold Nixdorf, Beko ve Ingenico yazar kasa poslarla entegre çalışmaktadır. Yapılan satışlarda müşteriye verilen bilgi fişi ile kasaya yönlenmesi sağlanabilir. Kasaya gelen müşterilerin birden fazla işlemi birleştirerek tek bir ödeme alınabilir.

Eczane Programı ve Otomasyonu

Farmasötik Bakım Asistanı

Eczane Programı Hastalara yeni verilen ilaçlar veya endikasyona göre yapılabilecek etkileşim sorgulamaları, hastaların ilaçlardan en iy işekilde faydalanmalarını, gerektiğinde kullanıcının uyarıları anında görebilmesini sağlar. Hastaların boy, kila, yağ oranı, kan şekeri, kan yağı takiplerinin yapılmasını, gerektiğinde doktoruna iletmek için raporlanmasını sağlar.

Eczane Programı ve Otomasyonu

Fiyat ve Ürün Güncellemesi

İLON’da Sağlık Bakanlığı ve anlaşmalı ecza depolarının fiyatlarına otomatik erişim sağlanabilir, Vademecum Online alt yapısı kullanılırak ürün bilgilerinin ve fiyatlarının güncelliği ve doğruluğu kontrol edilebilir. Ayrıca dermokozmatik ürünlerinin anlaimalı firma fiyatlarına program üzerinden anında erişilebilir.